דיו למדפסת

מהם היתרונות של ראשי דיו למדפסת בנפח גדול

הרבה פעמים צרכנים פרטיים מתלבטים לגבי נפח ראשי הדיו שהם מעוניינים לרכוש. עבור לקוחות עסקיים ההתלבטות קצרה ביותר, או לא קיימת בכלל, בגלל הכמות הגדולה של הדפסות שהם מבצעים בבית העסק. למשל, בבתי עסק תמיד קיים הצורך בהדפסת חשבוניות, הזמנות עבודה, רשימות מלאי וכו'.
לקוח פרטי עלול להירתע מתשלום חד פעמי גבוה על נפח של ראשי דיו למדפסת, מתוך חשש שהוא לא יזדקק לכמות דיו גדולה, כשקיים החש שהדיו עלול להתייבש אם הוא לא יהיה בשימוש תוך פרק זמן קצר.

ההבדל בין ראש דיו למדפסת בנפח רגיל ממוצע לבין ראשי דיו אחרים, הוא קודם כל בכמות ההדפסות שניתן להפיק ממנו. ניתן להפיק מראש דיו למדפסת בנפח רגיל ממוצע בין 250-350 עמודים. עלות ראש הדיו נעה בין 60-80 ₪ תלוי בשם הדגם.
ראש דיו למדפסת גדול מדפיס בין 1200-1300 עמודים בממוצע. מחירו של ראש דיו גדול נע בין 120-140 ₪. מבחינת כדאיות לא צריך להיות גאון מתמטיקאי כדי להבין שראש דיו למדפסת בנפח גדול כלכלי יותר מראש דיו קטן. השאלה היא, אם אתם צריכים כמות גדולה של דיו במדפסת שלכם, או שבסוף הדיו היקר יתייבש במדפסת בגלל חוסר שימוש.
ארבעת גווני הדיו בתוך מדפסת

הקשר בין ראשי דיו ריקים לבין הפגיעה באיכות הסביבה

אם אתם מחפשים שיקול נוסף למה כדאי לרכוש ראשי דיו למדפסת גדולים, תמיד אפשר לעלות את הטיעון של השמיר על איכות הסביבה. ככל שנחליף פחות ראשי דיו, הפגיעה שלנו באיכות הסביבה תפחת גם היא.
יצרניות דיו רבות הפסיקו למחזר מחסניות ריקות ומטמינות אותן בבורות אגירה גדולים מאד. אם אתם רוצים לדעת מספרים, מדובר בכ-שני מיליארד ראשי דיו בשנה המוצאים את דרכם אל עומק האדמה. ההשפעה של מחסניות דיו ריקות הטמונות באדמה היא מזיקה. המחסניות הקבורות באדמה מזהמות את הסביבה, הן מזיקות לא רק מה שנמצא בתוך הקרקע אלא גם מה שמעליה.
שימוש בראשי דיו למדפסת גדולים, או מעבר לשימוש בראשי דיו תואמים או ממוחזרים יחסוך טונות של ראשי דיו מקוריים שאינם חוזרים לשימוש אלא נטמנים באדמה ומזיקים לנו ולסביבה שלנו.

מהם היתרונות בשימוש בראשי דיו תואמים או ממוחזרים

היתרונות בשימוש בראשי דיו למדפסת תואמים או ממוחזרים שונים ומגוונים.
הראשון הוא שמירה על איכות הסביבה. שימוש בראשי דיו תואמים חוסך טונות של אשפה ומועיל בשמירה על כדור הארץ. היתרון הנוסף, והוא נוגע בעיקר לצרכן, הוא חיסכון במחיר. אפשר לחפש את קוד הדגם של הדיו של המדפסת שלכם אצל יצרניות דיו אחרות, לאו דווקא של היצרנית שיצרה את המדפסת שלכם. בעבר היו הבדלים משמעותיים ברמת האיכות של ההדפסה בין ראשי דיו מקוריים לבין תואמים או ממוחזרים. במשך השנים ההבדלים היטשטשו והיום ניתן למצוא ראשי דיו למדפסת תואמים או ממוחזרים ברמת איכות גבוהה, שאינם נופלים מאיכות ההדפסה של ראשי הדיו המקוריים.

היכולת לחסוך בזמן וביעילות התהליכים מתבטאת גם בכלים שונים המשמשים אותנו להשגת הדיו. עוד פרמטר אשר ניתן לראותו כשולי וזניח הוא האופן בו אנו משיגים את המוצר הנ"ל. בדרך כלל מדובר בנסיעה ובזבוז דלק אשר משפיע גם הוא על יכולת ניהול וייעול הזמן שלנו, בזבוז הכסף על ההשקעה בדלק והנזק שגורם הדלק המשמש אותנו לאותה נסיעה ייעודה הנדרשת לרכישת הדיו. הזמנת דיו למדפסת והוויתור על רכישה מחודשת של מחסניות וטונרים חוסכת גם לנו וגם לסביבה.